"מעולם לא ניסיתי לעשות זאת בעבר,
אז אני חושבת שללא ספק אצליח"
בילבי בת גרב

שלום, שמי אלון ששון.

אני עוסק ביזמות, חדשנות והתמודדות עם אתגרים מורכבים כל חיי. 

בגיל צעיר למדתי שהשינוי הוא הדבר הקבוע היחיד. הבנתי שאני אוהב שינויים, ובמיוחד את אלו שיש בהם מרכיב של אי-ודאות.

במשך למעלה מ- 20 שנה עבדתי במשרד ראש הממשלה, שם הקמתי וניהלתי מספר יחידות שמתמודדות עם חידות לא מפוצחות, בתפר שבין עולם הטכנולוגיה ועולם המודיעין. בשנים האחרונות אני מלווה אנשים וחברות בתהליכים של התמודדות עם סביבה משתנה – זיהוי האתגרים, בניה של תכנית פעולה ויישום אפקטיבי שלה.

אני מלמד ומיישם חדשנות בחברת SIT – Systematic Inventive Thinking, מנהל את הפיתוח העסקי של אתר הספרים הדיגיטליים Ourboox, משמש כעמית מחקר במכון לחקר המתודולוגיה של המודיעין, מלמד במספר מרכזי מחוננים ומצטיינים, ומשמש מנטור בהתנדבות למספר קבוצות של יזמים צעירים במסגרת עמותת Unistream, עמותת בוגרי 8200 ועוד.

חלק ניכר מזמני אני מקדיש לפרויקטים של יזמות חינוכית, כזו שמיועדת לצעירים בגוף ולצעירים בנפש. אנחנו לומדים ביחד עקרונות, שיטות וכלים פרקטיים להתמודדות עם הסביבה המורכבת שבה אנו חיים.

את "אלסא יזמות צעירה" הקמתי עבור הפרויקטים האלו בדיוק – כדי לשתף בידע ובתובנות שלי ושל חברים טובים,מתוך תקווה שאלו יעזרו גם לכם. 

אתם מוזמנים להיכנס לבלוג ולקרוא על מגוון נושאים מעולמות היזמות, החינוך, הניהול והטכנולוגיה. אתם יכולים לקרוא על השירותים שאנחנו מציעים או ליצור קשר על מנת שנתאים לכם פעילות ייחודית.

 

החזון שלנו

כל אחד מאתנו צריך להיות יזם צעיר ולומד תמידי

זה לא תלוי בגיל או בנסיון קודם, אלא רק בזיהוי התחומים שבוערים בך, ותרצה לשתף בהם את העולם.
אנחנו שואפים ליצור את ההתנסויות שיאפשרו לכל אחת ואחד לזהות את אותם תחומים, לסייע בהתמודדות עם האתגרים שבדרך וללמוד איך להפוך אותם להזדמנויות חדשות.

ערכי הליבה שלנו

לראות את התמונה הרחבה

מחשבות, רעיונות ויוזמות צריכים להשתלב בתוך סביבה והקשר. היכרות עם מידע נוסף ועם נתונים משלימים יאפשרו לנו למקם את הרעיון שלנו בדיוק במקום הנכון, להבין את יתר הגורמים שמשפיעים עליו ומושפעים ממנו ולהפיק ממנו את המיטב

התנסויות מעשיות

רכישת ידע היא מרכיב קריטי, אבל התנסות עצמית היא הדרך היחידה לוודא שבאמת רכשת את המוצר שמתאים לך. שילוב נכון של שני המרכיבים הוא כזה שמאפשר להם גם להשפיע האחד על השני

טעויות הן דבר מבורך

כל יצירה היא מסע מתמשך. בין אם יודעים לאן רוצים להגיע ובין אם יוצאים למסע של גילוי – אי ידיעה וטעויות יכולות לשפר את התוצאה בצורה משמעותית. כדי שזה יקרה נהיה חייבים לתהות, לתעות ולטעות, ולהשתפר בעזרת משוב בונה

הדרך הטובה ביותר ללמוד היא ללמד

למידה משמעותית היא תהליך הדדי, שבו כל הצדדים תורמים  ליצירה של משהו חדש שלא היה קיים קודם לכן, ויודעים להעביר אותו הלאה. גיוון ושונות בקבוצת הלמידה דורשים מאמץ לאורך הדרך אבל גם תוצאה משותפת מפתיעה בסיום