אתגר הבינה המלאכותית

נראה אתכם יוצרים תמונות!

התמונה הזו היא אחת מהזוכות בתחרות הצילום של "חיות מצחיקות". האם אתם יכולים ליצור תמונה דומה באמצעות מחולל תמונות שמבוסס על בינה מלאכותית? בהמשך העמוד תמצאו עוד אתגרים!

בשנים האחרונות חלה התקדמות דרמטית ביכולות של הבינה המלאכותית להבין שפה אנושית ולחולל תכנים המבוססים על הבנה זו. אחת הדוגמאות הכי מרתקות לשיפורים הללו היא היכולת של יישומי בינה מלאכותית כמו Dall-E, Midjourney ואחרים ליצור תמונות איכותיות על בסיס תיאור מילולי בלבד.

עד כמה הטכנולוגיה כבר בשלה ואפשר להשתמש בה כדי ליצור תמונות במקום ציירים, מאיירים, צלמים ומעצבים? ובכן, זה תלוי גם ביכולת הטכנולוגית אבל גם ביכולת שלנו, בני האדם, לתקשר עם היישומים האלו ולהסביר להם בצורה מדוייקת מה אנחנו מבקשים ליצור.

התיאור המילולי שאותו אנחנו מזינים לתוכנה נקרא בשפה המקצועית "פרומפט", prompt. ככל שהפרומפט יהיה מדוייק יותר – כך התוצאה תהיה טובה יותר. מה זה אומר פרומפט מדוייק? ובכן, כדי להשיג תוצאות טובות, ובעיקר מתאימות לצורך שלכם, אל תסתפקו בתיאור פשוט של התמונה, אלא פרטו ככל שתוכלו:

התוכן של התמונה – דמויות, הפעולות שהן מבצעות, חפצים שאתם רוצים שיופיעו

ההקשר של התמונה – באיזו סביבה הם נמצאים, מה קרה לפני או אחרי הסצינה, מדוע הם מבצעים את הפעולות הספציפיות?

הסגנון של התמונה – צילום, איור, קומיקס? האם תרצו שהתמונה תהיה בסגנון המאפיין אמן ספציפי?

ה"אווירה" של התמונה – תרצו תמונה אפילה וקודרת או שמחה? תראו שהיא תראה כמו סצנה מסרט אימה או כמו אגדה רומנטית?

נסו לבנות את הפרומפט בהדרגה, הוסיפו או שנו את התיאור כדי שיהיה דומה למה שדמיינתם מראש או פשוט תנו לבינה המלאכותית להפתיע אתכם עם התוצאה.

אם הצלחתם לייצר תמונה מעניינת או מדוייקת – מוזמנים לשתף אתנו – שלחו אותה אל [email protected]

קבלו אתגר: נסו ליצור את התמונות הבאות, כולן מתוך תחרות "חיות מצחיקות", באמצעות מחוללי תמונות שמבוססים על בינה מלאכותית